Vervolgopleidingen

maxresdefault-1_1190x670_acf_cropped

The next step

Na het afronden van de AFF basisopleiding ligt de wereld van het parachutespringen, één van de meest dynamische sporten ter wereld, helemaal voor je open. In deze fase na de basisopleiding maak je tal van solosprongen, waarbij ook bij parachutespringen het gezegde “oefening baart kunst” opgaat. En dat niet alleen, de natuurlijke spanning die elk mens ervaart als beginnende parachutist voor elke sprong, zal meer en meer plaats gaan maken voor daadwerkelijk genieten van deze sport. Je gaat ontdekken welke bijna onbegrensde bewegingsvrijheid je hebt in de 3D wereld van de vrijeval.

De meeste mensen zijn na pakweg 20 tot 30 vrijeval sprongen al aardig “los” in de vrijeval om de volgende stap te maken: Alleen is maar alleen, dus hoeveel leuker zou het zijn om met andere springers tegelijkertijd leuke dingen te doen in de vrijeval speeltuin?! Om dat veilig te kunnen doen komen er nieuwe aspecten en nieuwe vaardigheden om de hoek kijken die je zal moeten leren. Dit doen wij op Teuge middels het zogenaamde TRIP opleidingsprogramma.

TRIP

TRIP staat voor “Teuge Relatief Instructie Programma”. De TRIP heb je nodig wanneer je samen met anderen wil gaan springen. Bovendien heb je een groot aantal van deze sprongen nodig voor het behalen van het A- en B-brevet. De TRIP opleiding bestaat uit 10 sprongen samen met een instructeur. Je mag na afronding van de TRIP met anderen samen vrijeval sprongen maken.

Het Nationaal Paracentrum Teuge moedigt deze opleiding aan door de prijs bijzonder laag te houden, sterker nog, Teuge sponsort zelfs een deel. De cursist betaalt slechts 1,75x de sprongprijs en dan spring je dus 1 op 1 met een instructeur. Dit aanbod geldt voor iedere springer die nog geen 100 sprongen totaal heeft en met een maximum van 10 sprongen.

Als je TRIP sprongen wil gaan maken dan is het verstandig om dit van te voren in te plannen met een TRIP instructeur. Je kan zelf contact opnemen met een TRIP instructeur en een afspraak maken. Onderaan deze pagina staat een lijst met TRIP instructeurs en hun contactgegevens. Twee keer per jaar organiseren we ook een TRIP weekend, ook daar kun je aan deelnemen natuurlijk. Zie de Event kalender voor data.

TRIP instructeurs

Basten Oudmaijer
06-10256388
BfsOudmaijer@gmail.com
Sara Sabelis
06-42208539
srisabelis@gmail.com
Laurent Dreyfus
06-52008828
Laurentdreyfus@kabelfoon.nl
Christien Meijers
06-14598511
christien.meijers@gmail.com
Eric Staal
06-19854834
eric.staal@gmail.com
Bryan Meijers
06-82173197
bryan.meijers@gmail.com
Ties Bos
06-27865269
ties.forrest@gmail.com
Roeland Vermeulen
06-15239467
ravermeulen@ziggo.nl
Kim Langendijk
06-28351330
k.r.langendijk@gmail.com
Illona van Tulden
06-14292912
slingerapie@live.nl
Marijn van der Beek
06-12800675
marijnvdbeek@live.nl
Jos Berentsen
06-13373377
josberentsen@hotmail.com
Thomas de Raat
055-3231604
thomasderaat@gmail.com
Esther Boom
06-15200763
esther.boom@hotmail.com
Freek Boland
06-21242151
freekboland@gmail.com
Manuel Klinis
06-14850298
manuelklinis@hotmail.com
Edwin Kuyer
06-22839416
Ekuyer@gmail.com
Sabine te Spenke
06-36071239
stspenke@gmail.com
Bert Ham
06-29526109
Bert_Ham@hetnet.nl
Ramón Balaguer
06-38516841
ramon@balaguer.nl
Jan Pleiter
06-24866907
pleiter.jan@gmail.com
Ramon Verbrugge
06-29597763
skydive@famverbruggen.nl
Bernie DutchBee
06-25660253
dutch.bee@hotmail.com
Luuk Schalk
06-43783328
lschalk@gmail.com
Erwin Goossens
06-50466755
k-bouwter@hotmail.com
Jeroen Kotvis
06-53982908
jeroen.kotvis@gmail.com
Pauline Staal
06-48306068
paulinestaal@gmail.com
Roald de Leest
06-55933755
roalddeleest@outlook.com

Na de TRIP?

Na de TRIP opleiding ga je natuurlijk vooral veel springen, gezellig samen met een paar maten. Ook zijn er jaarlijks een aantal evenementen op Teuge, zoals bijvoorbeeld de TRIP-UP waar we met meer dan twee personen in een soort mini competitie leuke sprongen maken. Verder hebben we nog de TWA, Speedstar, Rubberduckie en Nocluewhattodo, allemaal bijzonder leuke, gezellige en vooral leerzame evenementen waar je aan kan deelnemen. Zie de Event kalender voor de geplande evenementen en data.

Ondertussen kan je ook gaan nadenken welke tak binnen het parachutespringen je het meest aanspreekt. Formatiespringen met 4, 8, of nog meer springers? Freeflyen is helemaal hot en erg uitdagend, maar ook Canopy Formation is leuk! Of wat denk je van Canopy Piloting of springen met een Wingsuit? Voor al deze vormen van parachutespringen zijn er op Teuge (coachings) mogelijkheden en evenementen om je in zo’n discipline verder te ontwikkelen.

Vouwcursus

Als je besluit om door te gaan met parachutespringen dan moet je ook gaan leren om je eigen parachute te vouwen. Elke laatste vrijdag van de maand vanaf 15.00 uur geven we een demonstratie en instructie hoe dat moet. Je kan je opgegeven op het manifest. De vouwcursus kost €25,- maar als je de vouwcursus doet binnen een jaar nadat je de basisopleiding bij ons hebt gevolgd dan is het gratis.